Přeskočit k navigaci - Přeskočit ke kategoriím - Přeskočit k obsahu - Přeskočit dolu
Přihlášení
Hledat

EN

Vše, co je nezbytné pro krásu ...
info@solinberg.czKošík:   0,00

Vynikající dárky pro ženy

Z celého srdce!

I lidi i bohy si získá dobrý dárek. - Ovidius, římský básník.

Tradice dávání dárků je stejně stará jako svět. I v prehistorických dobách si lidé vždy našli čas na to, aby našli a darovali něco krásného nebo užitečného. Tak vyjadřovali jeden druhému úctu a uznání.

V antickém světě – v Egyptu, Řecku, Římě, Persii - si dárky získaly nový význam. Přestaly být milou prezentací ale často měly důležitou sociální a náboženskou funkci. Nejlepší generálové a šlechtici dostávali dary od panovníků, a kněží se vždy snažili obdarovat bohy, aby vyvolali jejich shovívavost.

Snad nejznámějším příběhem s dary je vyprávění o třech mudrcích, kteří v noci, kdy se narodil Kristus v Betlémě s pomocí komety našli svého Spasitele, a předali mu dary. Každý z nich byl nejen drahý (zlato, kadidlo, myrha), ale také měl symbolický význam (dar královský, dar učitele, dar tomu komu je souzeno zemřít).

Tento příběh je velmi výmluvný. Dnes dárky mají vždy nějaký skrytý podtext, jemný náznak zájmu, styl, práce, zájmy obdarovaného. Dokonce šikovně vytvořená kytice - není bezmyšlenkovitý dárek, ale odraz nejlepších kvalit ženy, která ji dostane.

Je zajímavé, že v křesťanské tradici je ještě jedno zosobnění, které přímo souvisí s dárky. U pravoslavných to je Sv. Mikuláš, a u katolíků a protestantů to je Svatý Nicolaus. Procházel městy a vesnicemi a přinášel lidem co nejvíce potřebovali. Díky němu se chudáci mohli dostat z dluhů, děti si mohli hrát s nádhernými hračkami a dívky najít ženicha. Právě on se stal prototypem Děda Mráze a Santa Clause.

Každý dárek, dokonce i ten nejmenší, je velkým dar, pokud jej dáváš láskou. - D. Walcot, anglický romanopisec.

Stará tradice - dávat dárky - dnes získala nový rozměr. Máme dnes ve skutečnosti neomezené možnosti! Navíc dnes již není nutno čekat na nějakou příležitost, nebo svátek - dnes je možné koupit něco zajímavého spontánně a přinést blízkým lidem radost. Předávat dobrou náladu je tak jednoduché!

Není důležité jaký je Váš dárek - hlavní je, aby byl darován z čistého srdce a z celé duše! Doporučujeme věnovat pozornost následujícím výrobkům. Věříme, že to bude dárek pro každou ženu.